Інформаційний енергетичний портал

www.energyworld.com.ua 

 

 

 

 

 

курс валют:

finance.com.ua

finance.com.ua


наші
партнери:


цікаве:

Украина криминальная

 

 

ви наш

Hit Counter

відвідувач

ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ

 Україна вивчає зацікавленість інвесторів в добудові першої черги Дністровської ГАЕС


   Фонд держмайна України (ФДМ) планує розмістити в газеті “Відомості приватизації” інформаційне повідомлення щодо запрошення заінтересованих інвесторів до участі у проекті завершення будівництва першої черги ВАТ “Дністровська гідроакумулююча електростанція” (Дністровська ГАЕС, Сокирянський р-н., Чернівецької обл.).
   ФДМ відмічає, що за інформацією агентства “Інтерфакс-Україна”, на будівництві ГАЕС виконані будівельно-монтажні роботи на суму 702 млн. грн. Будівельна частина першої черги виконана на 45%, у тому числі основні будівельні роботи по зведенню верхнього водосховища, підземних виробіток, шахт трьох гідроагрегатів та водовипуску. Також введена в експлуатацію буферна ГЕС в складі трьох агрегатів потужністю 40,8 МВт, яка створює нижнє водосховище для ГАЕС та регулює коливання рівня води при роботі ГЕС та ГАЕС.
   Передбачається, що умови конкурсу щодо залучення інвесторів до добудови станції будуть розроблені після вивчення пропозицій всіх заінтерисованих компаній. Згідно з повідомленням, в разі перемоги у конкурсі інвестору надається право на керування 87,4% державним пакетом акцій ВАТ, здійснення емісійної політики за погодженням з ФДМ у відповідності з законодавством, самостійно обирати джерела та способи залучення фінансових ресурсів для реалізації проекту, приймати участь у будівництві другої черги ГАЕС в складі чотирьох гідроагрегатів загальною потужністю 1300 МВт, у генеруючому режимі.
   До обов’язків інвесторів, зокрема, входить: забезпечення завершення будівництва першої черги ГАЕС шляхом інвестування від $ 365 млн. до $ 431 млн. (в залежності від державної частки у фінансуванні проекту) .В тому числі фінансування комплексу робіт із проектування, виконання будівельно-монтажних робіт, закупівлі обладнання та матеріалів, підтримки безпечного стану об’єкту; забезпечення ефективного використання майна та інших активів.
   Для створення сприятливих умов реалізації проекту та з метою залучення недержавних інвесторів Україною відпрацьовано ряд заходів, встановлено особливий механізм тарифоутворення для Дністровської ГАЕС на продаж пікової потужності та електроенергії з метою забезпечення десятирічної окупності проекту (постанова Уряду від 15 травня 1998 року): постійне державне фінансування проекту на рівні 20% його собівартості за рахунок цільової надбавки до тарифів на відпуск електроенергії двома генеруючими компаніями України – “Дніпрогідроенерго” та “Дністрогідроенерго” (постанова Уряду від 30 вересня 1999 року).
   Будівництво Дністровської ГАЕС загальною потужністю 2268 мВт розпочато у 1988 році.
   Державний пакет акцій Дністровської ГАЕС у лютому 2000 року був переданий у керування ESI E&C Co. Inc., але в травні 2002 року ФДМ розірвав договір у зв’язку з невиконанням компанією ESI E&C Co. Inc. взятих зобов`язань щодо керування держпакетом акцій Дністровської ГАЕС, та враховуючи, що договір являє собою договір-доручення, на який поширяється майнове право України, а саме Цивільний кодекс.
   Об’єм реалізації Дністровської ГАЕС минулого року склав 5192 тис. грн., чистий прибуток – 698 тис. грн., дебіторська заборгованість – 2508 тис. грн., рентабельність – 36%. Державі належить 87,4% акцій, юридичній особі – 12,599%, фізичній – 0,001%. Статутний фонд ВАТ “Дністровська ГАЕС” становить 475329,41 тис. грн., номінал акцій10 грн.

 

 

 

 

© 2001 ТОВ Укренерго.